3 Dicsover History

História

 

Do 5km

 

Priamo v obci Bobrovec sa nachádza barokový kostol z 14. storočia a jeden z najstarších zvonov na Liptove - takmer 500 ročný zvon Juraj. Neďaleko Liptovskej Mary (4km) sa nachádza jedno z najstarších osídlení na Liptove - keltský archeologický skanzen Havránok.

 

V Liptovskom Mikuláši (5km) bol v 16. storočí odsúdený a popravený Jánošík.

Nachádza sa tu aj gotický kostol sv. Mikuláša, Centrum Kolomana Sokola - zakladateľ mexickej grafiky ale aj židovská synagóga, ktorá dnes slúži ako koncertná sála.


 

Viac ako 5km

 

Na západ od Liptovského MIkuláša je múzeum liptovskej dediny Pribylina (20km). Tradičné drevenice v tomto múzeu pochádzajú z dedín, ktoré boli zatopené Liptovskou Marou.

 

Východne od Liptovského Mikuláša v obci Svätý Kríž (15km) sa schováva výnimočný drevený artikulárny kostol, ktorý bol postavený bez jediného klinca človekom, ktorý nevedel čítať ani písať.

 

Neopakovateľným zážitkom je aj návšteva UNESCOm chránenej obce Vlkolínec, v ktorej sa doteraz zachoval tradičný spôsob života z konca 19. storočia. 


 

Susedné regióny

Lipotv má ideálnu polohu na výlety do okolitých regiónov. Každý z nich láka svojou typickou architektúrou - Čičmany, veľkolepými hradmi - Oravský hrad, Spišský hrad, ktorý je zapísaný v UNESCO, zvykmi a historickými mestečkami (Stará Ľubovňa).


 

Linky a tipy

 

Kostol sv. Kríž

Vlkolinec

Múzeum Liptovskej dediny Pribylina

Centrum Kolomana Sokola

Keltské Múzeum Havránok

Oravský Hrad


 

Niektoré múzeá a zámky bývaj v pondelok zatvorené, myslite na to pri plánovaní Vášho výletu.  

 

How our guests felt about us ?

We try to see you not as guest, but as a family friend, who we to take care of here in Liptov. The feelings of those, who stayed with us:

Úžasné prostredie

5 Martina Mikulasikova

Palec hore, všetko na jednotku. Úžasné prostredie, krásne a útulné drevenice a super milí majitelia, pre ktorých nič nie je problém. Bolo nám super a určite sa niekedy vrátime.

Útulné ubytovanie…

5 Evka Húsková Berkešová

dakujeme za krasne,utulne ubytovanie v tichom prostredí... tri chatky- kľud,sukromie...deti sa mali moznosť vyblaznit na trampoline a pod .... este raz vdaka
 

Vyjímečný přístup

5 Roman Pacina

Ubytování úžasné, prostředí a zázemí luxusní. Přístup celé rodiny vyjímečný a vstřícný. Rádi se sem budeme vracet!

Málo presvedčivé?

Názory ostatných zákazníkov nájdete na našom Facebooku

Facebook Drevenice TriMount
WiFi zdarma
Parkovanie zdarma
Spoločenské hry
Gril k dispozícii
  • Drevenice TriMount
  • Bobrovec 032 21 Liptov, Slovensko
  • GPS: 49.1278 N / 19.6235 E
info@trimount.eu
+421 919 313 799
Rezervovať pobyt